odwołane spektakle (Radom)

Zapraszamy na kolejne spotkanie z twórczością Witolda Gombrowicza. Tym razem aktorzy radomskiego teatru zaprezentują opowiadanie „Bankiet”. To groteskowy i dowcipny obraz „dworu”, który chce ukryć wady swojego władcy. 

Z okazji uroczystości zaślubin króla Gnula oraz arcyksiężnej bogatego królestwa Renaty Adelajdy, wydany zostaje wspaniały bankiet, na który zaproszeni są najzacniejsi w królestwie. Czy będzie to jednak tylko zwykłe i nudne przyjęcie? Zapewniamy, że nie! Zapraszamy na ucztę pełną groteski i ironii, podczas której zastanowimy się nad tym czym jest forma i  czy można od niej uciec?

Opowiadanie zaprezentują aktorzy: Katarzyna Dorosińska, Agnieszka Grębosz,  Joanna  Jędrejek, Milena Jóźwiak, Joanna Zagórska, Cezary Domagała. 

Reżyseria: Agnieszka Pilaszewska

Agnieszka Pilaszewska - polska aktorka teatralna i filmowa, autorka scenariuszy. Absolwentka warszawskiej PWST. Współpracowała m.in. z reżyserami: Gustawem Holoubkiem, Wojciechem Młynarskim, Barbarą Borys-Damięcką czy Maciejem Englertem. Od 2005 jest aktorką Teatru Współczesnego w Warszawie. Szerokiej publiczności znana jest z ról w serialach „Miodowe lata”, „Barwach szczęścia”, „Glina”, „Na dobre i na złe”. Jest autorką scenariusza do serialu „Przepis na życie”, współtworzyła również scenariusz do serialu „Ultraviolet”. 

Po czytaniu zapraszamy na rozmowę z reżyserką oraz aktorami o tekście i nie tylko.
Wstęp na czytanie – symboliczne 1 zł. 
Zapraszamy:  13 listopada godz. 18.00, Scena Kotłownia. 

Bilety do nabycia w kasie Teatru, na stronie www oraz przed samym wydarzeniem!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Miasta Radom.

nowe logo mzdiklogo visitRadom

Image
COPYRIGHT © 2019. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design