Scena Kotłownia
Czas trwania : 60 minut

Jak się wmieszać w literaturę

Jak się wmieszać w literaturę
OPIS

W literaturze można poruszać sumienia, literatyzować, uniwersalizować, ale można też dbać o to, by przekazywała istotne społecznie, obywatelsko, interwencyjnie treści. Kiedyś nazywano to pisaniem zaangażowanym, ale i Gombrowicz, i obecna debata publiczna nie jest chętna, by tak łatwo posługiwać się tym określeniem. W czasie debaty rozmawiać będziemy o tym, jak w pisaniu, nie rezygnując z artystycznych czy formalnych zadań i celów literatury, zadbać o włączanie w utwory reprezentacji „działania”, zmiany. Zaproszeni uczestnicy w swoich dokonaniach poruszają problematykę, która chętnie gości na łamach publicystyki, jednak ich spojrzenie jest bardziej zorientowane na pisanie czegoś trwalszego, na poszukiwanie źródeł, a nie tylko utrwalanie komentarzy.

Chcemy porozmawiać o tym, jak odpowiedzialnie kształtować stanowiska, dzielić się opiniami i argumentami, jak może reagować na to świat fikcji i ile odpowiedzialności może na siebie przyjąć jeszcze życie literackie. Zastanowimy się też, co z określeniem, które przylgnęło do Gombrowicza - pisarza „sumienia narodu”, czy warto jeszcze posługiwać się tą metaforą.

Prowadzenie: Michał Pabian Uczestnicy: Magdalena Marszałkowska, Aleksandra Pakieła, Anna Spólna, Dariusz Dobrzański, Paweł Mościcki

Wstęp wolny

Partnerem wydarzenia jest:

zaiks

Event Properties

Event Date 09-10-2022 2:00 pm
Event End Date 09-10-2022 3:00 pm
Capacity Unlimited
Registered 0
Individual Price Free
Location Scena Kotłownia
Please login to register for this event
Image
COPYRIGHT © 2019. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design