pl.png

Ideą festiwalu jest prezentacja teatralnych realizacji opartych o dzieła Gombrowicza, powstałe w polskich i zagranicznych teatrach w ciągu ostatnich dwóch lat. Wydarzeniu od ponad 25 lat, patronuje i życzliwie ją wspiera Rita Gombrowicz. Festiwal ma formułę konkursu, w którym spektakle ocenia międzynarodowe jury.

Ideą przewodnią pisarza było poszukiwanie formy, dlatego zależy nam, aby podczas Festiwalu prezentować różne dziedziny sztuki: realizacje filmowe, video, performance, fotografię, plakat, które charakteryzują się unikalną myślą, awangardowym potraktowaniem tematu i przedstawieniem go w wybranej technice.

Festiwal odbywa się co dwa lata, ale działania okołofestiwalowe trwają cały czas. Należą do nich:

  • Konkurs na najciekawszy plakat Gombrowiczowski
  • Cykl otwartych czytań tekstów Witolda Gombrowicza
  • Konkurs dla młodych reżyserów na koncepcję wystawienia adaptacji scenicznej wybranego tekstu Witolda Gombrowicza.

Obecnie odbędzie się 14. edycja festiwalu, bogata w spektakle i inne wydarzenia towarzyszące: 11 teatrów, w tym jeden z Węgier, 12 spektakli konkursowych, wystawa plakatów gombrowiczowskich, koncerty cenionych artystów inspirujących się twórczością pisarza. Codziennie po konkursowych prezentacjach w Klubie Festiwalowym odbywać się będą spotkania z artystami i twórcami. Wszystkie rozmowy będą transmitowane w internecie w naszych mediach społecznościowych.

https://www.facebook.com/teatrradom/
https://www.youtube.com/user/TeatrPowszechnyRadom

Serdecznie zapraszamy do oglądania!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminy Miasta Radom.

logo_ministerstwo_kultury.jpg
logo_radom_sila.jpg
Image
COPYRIGHT © 2019. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design