Biesiada u Hrabiny Kotłubaj

Dzień przed rozpoczęciem XIV Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego zapraszamy na wyjątkowy jazzowy koncert, podczas którego wystąpią znakomici artyści i zaprezentują specjalnie napisaną na tę okazję kompozycję!!!

Niepowtarzalne wydarzenie w teatrze w Radomiu już 9 października o godz. 19.30!

Zdzisław Piernik (tuba, tuba preparowana, obiekty) & Rafał Iwański (gongi, instrumenty perkusyjne, obiekty)

Zdzisław Piernik to wybitny tubista, solista, interpretator muzyki współczesnej. Współpracował z wieloma kompozytorami, jego zasługi dla promocji polskiej muzyki na świecie są niebagatelne. Rafał Iwański z duetu HATI eksploruje muzykę perkusyjną i improwizowaną, bazując na brzmieniu instrumentów akustycznych, głównie etnicznych z różnych stron świata. Obaj muzycy w swoich poszukiwaniach fenomenów brzmieniowych chętnie sięgają po instrumenty preparowane oraz obiekty z odzysku. Trio HATI & ZDZISŁAW PIERNIK ma koncie świetnie przyjęty wspólny album CD pt. "Avant-Garde out of Poland" (Requiem Records / FINA, 2018). Razem występowali m.in. w Narodowym Instytucie Audiowizualnym (2017), na Festiwalu Muzykofilia w Toruniu (2018), na Unsound Festival w Synagodze Tempel w Krakowie (2018).

Rafał Iwański - perkusjonista, kompozytor muzyki elektroakustycznej, urodzony w 1975 r. Z wykształcenia etnolog (UMK w Toruniu). Współzałożyciel i muzyk toruńskiej grupy HATI (istniejącej w od 2001 r., od 2006 współtworzonej z Rafałem Kołackim), bydgosko-toruńskich zespołów avant-rockowych INNERCITY ENSEMBLE, ALAMEDA 5 i elektroniczno-gutarowego duetu KAPITAL (od 2013 do 2018 - wraz z Jakubem Ziołkiem) oraz projektu audiowizualnego z pogranicza muzyki i nauki VOICES OF THE COSMOS (współtworzonego z Wojciechem Ziębą oraz astronomem Sebastianem Soberskim ). Jako solista i z zespołami zagrał setki koncertów w Polsce i kilkunastu innych krajach Europy oraz w USA. Współpracował koncertowo i przy nagraniach płyt z muzykami oraz artystami takimi jak m.in.: Z'EV, Richard Pinhas, Zdzisław Piernik, Jerzy Mazzoll, John Zorn, Andrzej Przybielski, Sławek Ciesielski (ex Republika), Jeff Gburek, Wojciech Jachna, Jacek Buhl, Anna Zielińska, Anna Pilewicz, Xavier Bayle, Raymond Salvatore Harmon. Brał udział w nagraniu i realizacji kilkudziesięciu albumów wydanych na nośnikach CD i DVD, płytach winylowych i kasetach. Współorganizator międzynarodowego festiwalu CoCArt Music Festival realizowanego w CSW w Toruniu (11 edycji od 2008 do 2019 r.), dyrektor artystyczny Festiwalu Muzykofilia organizowanego wraz z toruńską Fundacją Korzenie Kultury oraz konsultant muzyczny kilku festiwali muzycznych. Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej. Wielokrotnie współprowadził edukacyjne warsztaty dźwiękowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

JERRY & THE PELICAN SYSTEM wystąpi w specjalnym składzie wykonując specjalnie napisaną na tę okazję kompozycję. 

SKŁAD: 

  • Jerzy Mączyński: Saksofon, elektronika 
  • Andrzej Karałow: Syntezatory 
  • Ksawery Wójciński: Kontrabas 
  • Franciszek Pospieszalski: Kontrabas 
  • Zdzisław Piernik: Tuba 
  • Wiktoria Jakubowska: Perkusja, elektronika 

Jerzy Mączyński (ur. 17.03.1995) – polski saksofonista i kompozytor. Od najmłodszych lat kształcony w Szkołach Muzycznych w klasach jazzu i muzyki klasycznej (m.in. „Bednarska” w Warszawie). Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Ostatni rok studiów licencjackich spędził na stypendium w Danii, gdzie doskonalił swój warsztat muzyczny w Syddanskmusikkonservatorium. W czerwcu 2019 roku otrzymał tytuł magistra sztuki w prestiżowej szkole Berklee College of Music na kierunku contemporary music performance.

Współzałożyciel freejazzowego kolektywu P.E. Quartet, z którym w roku 2018 wydał album zatytułowany „Cokolwiek”. Leader konceptu muzycznego Jerry&ThePelcianSystem z którym w maju 2019 wydaje swój debiutancki album w prestiżowej serii wydawniczej „PolishJazz”.

W swojej dotychczasowej karierze muzyk zagrał na wielu polskich i międzynarodowych scenach m.in: na festiwalach muzycznych: Jazz Jantar, Festiwal Dwa Brzegi, NCPA Mumbai, Habitat  w New Delhi, Lublin Jazz, Jazz Jamboree. Kształcił się u takich osobowości jak Greg Osby, Perico Sambeat ale też Michał Kulenty czy Zbigniew Namysłowski.

Jest czynnie koncertującym muzykiem i współpracował z muzykami z całego świata między innymi z: Thomasem de Perquery, Nitin czy Sawhneyem. Cały czas poszukuje najróżniejszych brzmień. Jego styl jest silnie zakorzeniony w europejskiej awangardzie. Wielokrotnie pracował jako aranżer i kompozytor przy spektaklach teatralnych, między innymi w warszawskim Teatrze Capitol.

Image
COPYRIGHT © 2019. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design