Scena Kameralna

Barfotaupproret

Turteatern, Sztokholm (Szwecja)

Barfotaupproret

W "Barfotaupproret" główną postacią jest Witold (tym razem Witold jest dziewczynką).

Kiedy nadszedł czas odbioru świadectwa dojrzałości, Witolda ze zdziwieniem stwierdza, że nie może włożyć swoich butów. Co się stało? Czy buty się skurczyły? Czy może jej stopy urosły ponad miarę?
Kiedy na dodatek rodzina odkrywa, że Witolda jest bosa, sytuacja staje się gorsza niż dziewczyna byłaby sobie w stanie wyobrazić. Bez butów nigdy nie stanie się dorosła, pozostanie na zawsze małą dziewczynką... Zdeterminowana, by znaleźć parę butów, która pasuje do jej stóp, Witolda wyrusza w świat. Tak zaczyna się jej „bunt na bosaka".

"Barfotaupproret" - historia małej, bosej Witoldy, która wyrusza w świat w poszukiwaniu butów, to opowieść o byciu dojrzałym i niedojrzałym, o rodzinie, o wolności. I jeszcze paru innych rzeczach...

"Rewolucja na bosaka" to utwór inspirowany tekstami Witolda Gombrowicza, przede wszystkim niedokończoną „Historią". Autorką adaptacji jest Emma Broström.

 

SPEKTAKL TŁUMACZONY SYMULTANICZNIE.


Z recenzji:

Stworzenie dekadenckiego kabaretu o Witoldzie Gombrowiczu dla dzieci jest nieco dwuznaczne - a na pewno niepoprawne politycznie. Być może dlatego młoda publiczność Turteatern uwielbia to przedstawienie.

Nummer.se

 

Jest to fanaberyjny, absurdalnie rozrywkowy i dość specyficzny spektakl. (...) Mia Benson, która genialnie zagrała rolę Henryka w „Ślubie", z ogromną charyzmą prezentuje postać Witoldy, przerośniętego dziecka. Łączy w swojej kreacji wymuskaną precyzję z ponurym humorem, nawet na chwilę nie tracąc z oczu publiczności.

Svenska Dagbladet

 

Totalny odjazd - powinno się zrobić meksykańską falę! (...) To, że widowisko dla dzieci pozwala sobie na taką swobodę musi wynikać z inspiracji niesamowitą twórczością Gombrowicza oraz artystycznej odwagi, przy pomocy której kierownik teatru, Nils Poletti, ożywił ten peryferyjny teatr. Turteatern jest obecnie jedną z najciekawszych scen Sztokholmu.

Dagens Nyheter

Event Properties

Event Date 17-10-2010 | 0:00
Capacity Unlimited
Registered 0
Individual Price Free
Location Scena Kameralna
Reżyseria
Carina Ehrenholm
Scenografia
Anne Hellandsjö
Światła
Markus Granqvist
Kostiumy
Siri Carlheim Gyllensköld
Maski
Linda Sandberg

Mia Benson

Witolda

Jan Tavares

Manifestujący, Strażnik, Lalkarz

Erik Holmström

Fior, Strażnik, Lalkarz

Sprzedaż biletów zakończona
Image
COPYRIGHT © 2019. Teatr powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
Projekt: Adam Żebrowski    |    Wdrożenie: Flexi Design